![Summer Camp](https://synporevomai.gr/wp-content/uploads/2023/09/20230620_095853-760x381.jpg)
To camp μας διεξάγεται κάθε καλοκαίρι μετά την λήξη των σχολείων και έχει διάρκεια 5 εβδομάδες. Λειτουργεί από τις 08.30 το πρωί και η αποχώρηση γίνεται είτε στις 13.30, είτε στις 15.30. Αφορά και παιδιά που δεν παρακολουθούν πρόγραμμα στο Κέντρο μας ή/ και αδελφάκια τους.
![Όμαδες ανάπτυξης κοινωνικών δεξιοτήτων](https://synporevomai.gr/wp-content/uploads/2023/09/20230620_111712-760x381.jpg)
Καλλιεργούμε τις δεξιοτήτων που σχετίζονται με την κοινωνική αλληλεπίδραση των παιδιών
![Αντιμετώπιση μαθησιακών δυσκολιών](https://synporevomai.gr/wp-content/uploads/2023/09/46-760x381.jpg)
Αντιμετωπίζουμε τις μαθησιακές δυσκολιές που προκύπτουν τόσο στον γραπτό λόγο όπως η περισσότερο γνωστή περίπτωση της δυσλεξίας, όσο και στη μαθηματική σκέψη.
![Ψυχοπαιδαγωγικό πρόγραμμα](https://synporevomai.gr/wp-content/uploads/2017/06/62-760x381.jpg)
Μέσω του ψυχοπαιδαγωγικού πρόγραμματος, στοχεύουμε στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων κοινωνικής συμπεριφοράς
![Συμβουλευτική Γονέων](https://synporevomai.gr/wp-content/uploads/2023/09/56-760x381.jpg)
Βοηθούμε στην αναγνώριση και τη διαχείριση των δυσκολιών του παιδιού τους έτσι ώστε να βελτιωθεί η ψυχοσυναισθηματική κατάσταση του παιδιού και κατά συνέπεια η συμπεριφορά του.
![Λογοθεραπεία](https://synporevomai.gr/wp-content/uploads/2017/06/aithousa-logotherapias-760x381.jpg)
Αναλαμβάνουμε τη θεραπεία παιδιών με αναπτυξιακές διαταραχές, φωνολογικές και γλωσσικές δυσκολίες, μαθησιακές δυσκολίες
![Εργοθεραπεία](https://synporevomai.gr/wp-content/uploads/2017/06/aithousa-ergotherapias-760x381.jpg)
Βοηθούμε το παιδί να αναπτύξει δεξιότητες που σχετίζονται με την λεπτή και αδρή κινητικότητα , γνωστικές, αντιληπτικές δεξιότητες ,